Tip dne
  • Kancelářské židle - Nejlevnější kancelářské židle zde
Jak začít s návrhem zahrady

Proměňte kus půdy v rajskou zahradu

Proměňte kus půdy v rajskou zahradu

22. 12. 2011, 9:27

I malou zahrádku můžete přetvořit v oázu klidu a pohody plnou inspirace a energie která Vás vždy nabije když do ni vstoupíte. Zeleň je symbolem života a působí na nás příjemným,uklidňujícím dojmem.

Realizace zahrady

Proto pokud máte alespoň kousek prostoru, neváhejte s jeho využitím. Realizace zahrad je jednoduchá a je možná i na malém kousku půdy uprostřed města.

Každý víkend sbalíme sebe a celou rodinu a jedeme co nejdál od města, do míst kde je zeleň, stromy, svěží vítr, zkrátka příroda. Proč to děláme? Pobyt v přírodě je tou nejlepší možnou relaxací. Zbavuje stresu, dobíjí nám naši přes týden městským životem vyčerpanou energii a ostatně ovlivňuje i naši náladu a zdravotní stav. Ať už příroda sama o sobě nebo spojena s nějakými dalšími léčebnými procedurami působí doslova zázračně. Nemusíte však posílat děti na tábory a nemusíte jezdit do lázní aby jste si užili kousek přírody. Pokud máte zahradu, ať už malou nebo velkou není lepší a efektivnější investice než investování do realizace zahrady odpovídající Vašim potřebám a vkusu. Realizace zahrad je obor, který spoléhá a pracuje s prvky architektury a aranžování. Je to umění které spočívá v dokonalém pochopení souhry člověka s přírodou, porozumění přírodě a hlavně znalost všech rostlinných prvků od okrasných květin až po velké dřeviny. Lidi kteří s přírodou pracují, ji musejí milovat. 

Kdo se rozhodne pro realizaci zahrady, musí počítat s tím,že to není otázka dvou dnů. Záleží především na tom, co všechno chcete do zahrady jako takové zakomponovat a jakou rozlohu zahrada zaujímá. Je jasné, že malá zahrádka před rodinným domem nedá tolik práce a její realizace nezabere tolik času jako zahrada o několika hektarech. Pokud je Vaším přáním u realizace zahrady klasická zeleň bez zasahujících nepřírodních prvků, bude tato zahrada hotova dříve, než když zadáte do projektu umělá jezírka či kamennou kašnu. Nápadům se ovšem meze nekladou a dnes není nic problém. Většina firem jejichž specializací jsou právě zahrady a jejich tvorba, Vám zpracují návrh zahrady zdarma. Právě na základě projektu se můžete rozhodovávat, co v zahradě chcete, co v ní ještě schází a co už je moc.

Zobrazení: 168287 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Nejkomentovanější
Článek: Vybavení zahrady - věc nesnadná Počet komentářu: 10
Článek: Údržba zahradního nábytku - jak na to? Počet komentářu: 2
Článek: Návrh a realizace nové zahrady Počet komentářu: 2
Článek: Oblíbená součást bydlení - zimní zahrada Počet komentářu: 1
Poslední diskuze
Článek: Údržba zahradního nábytku - jak na to? Datum posledního komentáře: 15.3.2015
Článek: Vybavení zahrady - věc nesnadná Datum posledního komentáře: 3.10.2017
Článek: Návrh a realizace nové zahrady Datum posledního komentáře: 9.2.2015
Článek: Oblíbená součást bydlení - zimní zahrada Datum posledního komentáře: 14.9.2012