Tip dne
  • Centrální vysavače DUOVAC - Kvalitní centrální vysavače k dostaní ZDE
Jak začít s návrhem zahrady

Oblíbená součást bydlení - zimní zahrada

Oblíbená součást bydlení - zimní zahrada

14. 9. 2012, 9:27

Stále častěji se tam, kde to stavební dispozice bytu či domu dovolí, setkáváme se zvláštním prvkem bydlení – se zimní zahradou. Pokud se pro ni rozhodnete, vznikne příjemný kout pro setkání s přáteli, odpočinek i volnočasové aktivity, kde si budete připadat pevněji spojení s přírodou. Pokud bude vybavena topným systémem, budete ji moci využít celoročně.

Spousta světla i tepelné úspory

To je jistý přínos, který bude zimní zahrada znamenat pro zvýšení komfortu bydlení. Tady se vám podaří vytvořit příjemné místo s maximálním přístupem přirozeného denního světla a navíc zimní zahrady přispívají také k tepelným úsporám. Ptáte se, jak je to možné? I když je zimní zahrada v zimním období nevytápěná, poskytuje sousedícím místnostem tak zvanou teplou clonu.

Zeleň přináší radost

Milovníci pokojových květin a zeleně vůbec se budou moci v zimní zahradě věnovat svému hobby po celý rok, zvláště bude-li prostor vytápěný. V zimní zahradě bude možné pěstovat nejen místní floru, ale i tropické druhy jako jsou například citrusy, fíkusy, banánovníky, kaktusy a mnohé další. Zcela jistě se tu bude dařit i orchidejím, palmám nebo olivovníkům.

Stavět spolu s domem či dodatečně?

Oboje je možné, i když lepší je pamatovat na zimní zahradu už v projektu. Můžete ji vhodně zakomponovat do stavby a vybrat pro ni optimální orientaci. Pokud se však pro zimní zahradu rozhodnete až dodatečně, i tady je řešení, lze ji přistavět i ke starší budově, jen by měl být ctěn celkový ráz stavby. Pro byty s terasou se nabízí další řešení – a to obětovat pro zimní zahradu část terasy.

Zdobné prvky interiéru

Pokud máte již stavbu hotovou, zbývá ještě povinnost zařídit zimní zahradu tak, aby vám v ní bylo opravdu příjemně. Na trhu je k dispozici spousta sedacího nábytku pro odpočinkový kout, vybrat si také můžete z mnoha druhů a tvarů zahradních nádob. Pokud to podmínky dovolí, pak je vhodné nainstalovat i nějaký vodní prvek, který vytvoří pro rostliny správné klima. Můžete vybírat z fontánek, umělých vodopádů či drobných nádob pro malé vodní plochy.
Zobrazení: 182722 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 1

Nejkomentovanější
Článek: Vybavení zahrady - věc nesnadná Počet komentářu: 10
Článek: Údržba zahradního nábytku - jak na to? Počet komentářu: 2
Článek: Návrh a realizace nové zahrady Počet komentářu: 2
Článek: Oblíbená součást bydlení - zimní zahrada Počet komentářu: 1
Poslední diskuze
Článek: Údržba zahradního nábytku - jak na to? Datum posledního komentáře: 15.3.2015
Článek: Vybavení zahrady - věc nesnadná Datum posledního komentáře: 3.10.2017
Článek: Návrh a realizace nové zahrady Datum posledního komentáře: 9.2.2015
Článek: Oblíbená součást bydlení - zimní zahrada Datum posledního komentáře: 14.9.2012