Tip dne
  • Kancelářské židle - Nejlevnější kancelářské židle zde
Jak začít s návrhem zahrady

Návrhy a realizace zahrad – jak začít?

Návrhy a realizace zahrad – jak začít?

22. 12. 2011, 9:25

Už panovníci starých zemí povyšovali návrhy a realizace zahrad na umění. Důmyslné kompozice, využití a doplňky dokreslující nenahraditelnou atmosféru zahrad - to vše umocňovalo vášeň panovníků i estetické ideály.

Jak je to se zahradami dnes

Dnes návrhy a realizace zahrad zažívají renesanci. Není divu, že i majitelé rodinných domů si chtějí svou zahradu zvelebit a pro svůj domov získat vlastní oázu klidu.

Vykouknete z okna svého domu a před vašimi zraky se rozprostře malebnost sama. Zahrada údajně odráží osobnost svého pána. Mimo jiné proto to už věky nemají architekti zabývající se návrhy a realizacemi zahrad jednoduché. Musí poznat nejprve svého klienta a jeho životní filozofii. Teprve poté může následovat samotná realizace zahrady, která se stane vizitkou pána i zahradního architekta. Krom estetické stránky pamatujte i na užitnou hodnotu.

Nová zahrada krok za krokem

Uvažujete o nové zahradě? Chcete tu stávající upravit, umístit do ní místo pro posezení s přáteli, pergolu nebo zahradní jezírko? Rozhodně se obraťte na specializovanou firmu, která vám vše zajistí. Udělějte si obrázek o vaší budoucí zahradě a své požadavky sdělte zahradnímu architektovi, který se o návrh a realizaci vaší zahrady postará. Nechte si poradit pouze od profesionála, který může doložit své zkušenosti a dovednosti. Tradiční čínská zahrada, obsahující básnické i malířské metafory, jsou sice krásné, ale zahradní gril a bazén se do ní hodit určitě nebude. Střízlivá představa dává zahradnímu architektovi prostor k tomu, aby vás překvapil a vnesl do vašeho návrhu nápad a kouzlo. Důležité je, abyste si rozmysleli, k jakému účelu chcete zahradu využívat.

Návrhy a realizace zahrad po stránce finanční

Nová zahrada se promítne i nemalou částkou do vaší peněženky. Svému architektovi sdělte, kolik jste ochotni do návrhu a realizace zahrady investovat. Částka se může pohybovat do deseti tisíc korun. Přejete-li si zahradu s vodotryskem, altánkem skrytým v ovocném nebo růžovém sadu, určitě si budete muset připlatit. A nespoléhejte na to, že zahradní architekt je vaším známým a že hodně ušetříte. Návrhy a realizace zahrad si vyžadují svůj čas i peníze.

Co můžete očekávat

Zahradní architekti využívají moderních technologií, a tak se nemusíte obávat, že byste dostali něco, co se vám nakonec nebude ani líbit. V návrhu zahrady uvidíte rozmístění užitých prvků – lavička, stromky, keře, jezírko, altánek, hrací domek pro děti i vonný kout – to vše třeba i v 3D návrhu na vše počítači. Podle požadavcích a náročnosti úprav terénu takový návrh můžete spatřit zhruba do jednoho měsíce spolupráce.

Zobrazení: 188451 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Nejkomentovanější
Článek: Vybavení zahrady - věc nesnadná Počet komentářu: 10
Článek: Údržba zahradního nábytku - jak na to? Počet komentářu: 2
Článek: Návrh a realizace nové zahrady Počet komentářu: 2
Článek: Oblíbená součást bydlení - zimní zahrada Počet komentářu: 1
Poslední diskuze
Článek: Údržba zahradního nábytku - jak na to? Datum posledního komentáře: 15.3.2015
Článek: Vybavení zahrady - věc nesnadná Datum posledního komentáře: 3.10.2017
Článek: Návrh a realizace nové zahrady Datum posledního komentáře: 9.2.2015
Článek: Oblíbená součást bydlení - zimní zahrada Datum posledního komentáře: 14.9.2012